Кожен, хто збирається скинути зайву вагу або набрати м'язову масу, хоче зберегти чи відновити спортивну форму, зміцнити здоров'я, одного разу стає перед вибором – що вибрати, велотренажер чи бігову доріжку. Подібна дилема обумовлюється тим, що при великій схожості це різні тренажери, зі своїми особливостями та можливостями. Саме про це ми й поговоримо.

Що краще велотренажер чи бігова доріжка

Чому доводиться вибирати між біговою доріжкою та велотренажером

Не у всіх є можливість займатися у фітнес-центрі, і питання вибору в першу чергу постає, коли потрібно вирішити, що краще купити в квартиру - біговий тренажер або велосипедний. Просто тому, що обидва вони не помістяться, плюс сумарна вартість виходить немаленькою.

Тому, вибираючи велотренажер або бігову доріжку потрібно орієнтуватися на те, що ефективніше або корисніше буде в конкретній ситуації. Річ у тім, що вектори навантажень, їх величина на різні групи м'язів, серцево-судинну та дихальну систему, опорно-руховий апарат помітно відрізняються!

Особливості велотренажерів

Домашній велотренажер, особливо сучасні моделі, це майже звичайний велосипед. Майже, оскільки користувачеві тут не потрібно думати про рівновагу і повороти, відповідно менше статична і динамічна напруга на груди, прес, спину, шию, плечі і руки (а заодно ризик впасти, отримавши травму). А коли йдеться про горизонтальні велотренажери, то навантаження на все, що знаходиться вище поясу наближається до нуля.

Тобто, насамперед велотренажер спалює жир на стегнах, зміцнює м'язи ніг та сідниць. Причому його можна налаштувати таким чином, або займатися певними способами, щоб створювати більше або менше навантаження на конкретні ділянки. Він підходить для будь-якого віку і навіть для людей похилого віку, новачків і професіоналів, а займатися на ньому можна за будь-якої ваги (припустимого для моделі тренажера).

Велотренажер ідеальний при варикозі, захворюваннях спини, артриті, важких формах ожиріння, проблемах із серцево-судинною системою. У той же час через статику плечей та шиї його не варто використовувати тим, у кого сидяча робота, через ймовірність поганого кровообігу головного мозку. Втім, якщо ви дуже любите саме велосипед, то професійний тренер із лікарем можуть підказати, як знизити подібні неприємні наслідки.

Зверніть увагу! Їзда, це чудовий спосіб зміцнити суглоби ніг і навіть відновитися після хвороби, але якщо є серйозні проблеми з колінами, від велопрогулянок у будь-якому вигляді краще відмовитись!

Бігова доріжка чи велотренажер що краще вибрати

Особливості бігових доріжок

Якщо велотренажер все ж таки імітатор велосипеда, то заняття на гарній біговій доріжці, майже ідентичні бігу стадіоном. Єдина відмінність у тому, що для ефективної та безпечної роботи потрібно використовувати спеціальну техніку, адже полотно постійно йтиме, відповідно, неправильна постановка стоп або знизить ефективність, або призведе до травми.

Біг або ходьба на доріжці змушують працювати усі групи м'язів, активізує роботу серця, легень, аеробні та анаеробні здібності організму (поглинання кисню та виділення вуглекислоти м'язовою тканиною, робота при низькому вмісті О2). Необхідність підлаштовуватися під полотно, що біжить, тримати рівновагу, змушує працювати все тіло, м'язи і суглоби. Тобто, доріжка знадобиться не тільки як самостійний тренажер, але для розігріву тіла, у тому числі при наборі м'язової маси.

Судячи з відгуків головний мінус бігових доріжок в монотонності і простоті. Через це бігун під час заняття відволікається, втрачає рівновагу і падає, причому часто із серйозними наслідками для здоров'я!

Що корисніше велотренажер чи бігова доріжка

Велотренажер або бігова доріжка, що краще вибрати

Можливо, ви вже все вирішили на підставі вищевикладеної інформації, але ми все ж таки дозволимо собі зробити власні висновки:

  • Бігова доріжка ідеальна для схуднення, але тільки якщо у вас здорові суглоби, немає надмірної маси тіла (біг «уб'є» суглоби, а ходьба малоефективна), плоскостопості, проблем з судинами і хребтом.
  • Велотренажер хороший для реабілітації, підтримки форми, відновлення після травм, лікування деяких захворювань, посиленого впливу на ікри, стегна, сідниці.
  • Якщо мета - підтримка спортивної форми або розвиток здорового організму, вибирайте те, що вам більше подобається - бігати або кататися на велосипеді.

Не орієнтуйтеся тільки на форуми з бігових доріжок та велотренажерів. Якщо є проблеми зі здоров'ям, обов'язково консультуйтеся з лікарями, тільки вони допоможуть зробити правильний вибір. В іншому, рішення залежатиме тільки від ваших вподобань, фінансових та майнових можливостей – одна з відмінностей цих тренажерів полягає в тому, що бігова доріжка коштує дорожче та місця займає більше.