Кількість
|
Вартість
|
||
|
Шведська стінка - це універсальний тренажер, що дозволяє робити максимальну кількість різних вправ, опрацьовувати практично всі групи м'язів. Дехто вважає, що установка займає багато вільного місця і ходити по квартирі чи будинку незручно. Так можуть стверджувати люди, які не знають весь асортимент товарів, що випускаються. Є компактні моделі, які не захаращують маленьку кімнату.
Як купити шведську стінку правильно
Яку краще придбати шведську стінку? Щоб відповісти на це питання, вирішіть, де вона стоятиме: у приміщенні чи за його межами? Чи збираєтеся ви купити шведську стінку для дитини, підлітка, дорослої людини або для спільного користування?
«Шведки» для квартир виготовляються з деревини та металу. У цих матеріалів є свої плюси та мінуси.
Плюси та мінуси дерева
Матеріал із деревини відноситься до категорії екологічних. Як правило, це соснова, кленова дошка або бук. Якщо ви вибираєте конструкції з дерева, можете бути впевнені, що робите все правильно. На конструкціях з дерева маленькі спортсмени почуваються впевнено, оскільки послизнутися, перебуваючи на ній, складно. На відміну від металу, матеріал не прохолодний.
До недоліків дерев'яних виробів можна віднести недостатню міцність, погану стійкість до опадів. Тому такі тренажери не встановлюють на вулицях, у приміщеннях із високою вологістю.
Плюси та мінуси металу
У плані надійності найкраще вибирати обладнання із металу. Тренажери спокійно зможуть витримати вагу (до 200 кг). Моделі більше підходять для підлітка та дорослого. Мінусом такого металу виступає слизька гладка поверхня. Усунути ефект ковзання на металевій перекладині можна установкою спеціальних гумових накладок.
Де купити шведську стінку дешево? Зараз можна купити шведську стінку в інтернет магазині. Ціна залежатиме від комплектації моделі і знову ж таки від матеріалу. Дешеві — дерев'яні моделі, варіанти дорожчі — із металу.
Шведська стінка: типи кріплення, конструкція
Шведська стінка в квартиру може бути закріплена:
- Потужні анкери до стіни. Конструкція упирається в підлогу лапами. Сама фіксація проводиться до стіни у 4-6 місцях. Конструкція стійка, здатна витримувати серйозні навантаження.
- За допомогою розпірок, що розклинюють систему між основою підлоги та стелі. Перевагою такої установки є те, що конструкція є переносною, вона не потребує робіт зі стінами. Її мінус - не підходить до квартири з підвісними стелями.
- На розпірне кріплення і до основи (змішаний тип). Вважається найнадійнішим видом кріплення.
Виробники пропонують великий асортимент спортивних шведських стін для дому.
За конструкційними особливостями їх ділять на такі види:
- Масивні рішення у вигляді літери П розраховані на велику кімнату. Сюди можуть закріплюватися сходи, кільця, перекладини. Для встановлення знадобиться велика площа.
- Прості моделі з двома стійками та кількома перекладинами (I-подібні стінки) можуть встановлюватися в розпір або до поверхні. Не мають на увазі наважку додаткового спорядження.
- Сходи, що встановлюються посередині, обидві сторони від неї відходять рукоходи.
- Г-подібні – популярні стінки, вгорі яких розташований турнік або рукохід. Підходять для невеликих кімнат, оскільки можуть монтуватись будь-яким способом.
Шведські сходи, можливі типи снарядів
Гарною популярністю користуються рішення. Вони трансформуються зі звичайних сходів на цілий комплекс. Конструкція монтується до стіни. Висувна частина сходів просто спирається на підлогу або закріплюється розпірними кріпленнями.
Комплекс для всієї родини може оснащуватися одним або кількома снарядами. Серед снарядів популярними є:
- Турнік. Зміцнює м'язи спини, преса, грудей та рук.
- Кільця. Снаряд розвиває м'язи спини, рук, живота, ніг.
- Пілон. На металевій трубі виконуються різні гімнастичні вправи, добре прокачуються групи м'язів рук та ніг.
- Канат, мотузкові сходи. Дитина з радістю біжить на сходи, зміцнюючи руки та ноги, розвиваючи координацію рухів.
Як товари для дорослих існують сталеві конструкції без сходів. Вони просто монтуються під стелею. За невеликих розмірів замінюють турнік, і навіть габаритні снаряди.
Тренажери оснащуються системою противаг. Сюди закріплюються важкі груші для боксу та ін. Для активних занять на тренажері є полиці, що відкидаються, на яких можна лежачи виконувати ряд вправ.
Плюси та мінуси гімнастичних стінок
Для всіх, хто дбає про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких, існує такий гарний снаряд як шведська стінка. Безперечними перевагами шведської моделі є такі причини:
- Спортом можна займатися, не виходячи із дому.
- Простота та легкість у щоденній експлуатації.
- Не потрібно купувати абонемент у тренажерний зал, можна займатися стільки, скільки хочеш у комфортних умовах. Головним результатом буде користь.
- Регулярні заняття на тренажері сприятимуть розвитку м'язів, зміцнять імунну та серцево-судинну систему.
- За допомогою гімнастичної стінки можна успішно лікувати астму, бронхіт, остеохондроз, гастрити, мігрень та ін. Заняття спортом виховують характер, дають заряд бадьорості та позитиву.
Недоліків у гімнастичної стінки не так вже й багато:
- Травмонебезпечність маленьких дітей. Під час гри на тренажері стежте за маленькими дітьми, щоб вони випадково не вдарилися і не пошкодилися.
- Складність самостійного монтажу.
- Дорожнеча професійного обладнання.
Підбиваючи підсумки, хочеться сказати, що гімнастичний тренажер можна купити для будь-якого місця. Визначтеся з матеріалом, конструкцією, кількістю вільного місця, і тим, хто займатиметься частіше: дорослі чи діти.