Сайклінг чи спінінг – новий тренд у сфері групового фітнесу. Ця програма, розроблена американським велосипедистом Джоном Голдбергом, сьогодні визнана однією з найефективніших кардіотренувань. Вона має на увазі енергійні велосипедні перегони під музику на спеціальних тренажерах - спін-байках (сайклах). Дане обладнання здатне максимально точно відтворювати їзду шосейним велосипедом з імітацією нерівної поверхні траси, можливістю розвивати необмежену швидкість і комплексним навантаженням на всі групи м'язів.

Що таке спін байк

Сайкл – велотренажер нового покоління. Розроблений з урахуванням біомеханічних особливостей тіла людини він здатний давати навантаження на організм на рівні професійного велосипеда. Особливості його конструкції дозволяють імітувати їзду пересіченою місцевістю з чергуванням рівнів навантаження та переліку задіяних м'язів, як і в реальних умовах.

Спін-байки багато в чому схожі на класичні велотренажери. Основа їх конструкції – масивна металева рама, на якій встановлений маховик, педальний блок, кермо та сидіння. Ключовими відмінностями сайкла від звичайного велотренажера є відсутність широкого мультимедійного функціоналу, можливість зміни положення тіла (сидячи, напівсидячи та стоячи), а також безкрокове динамічне навантаження без обмеження максимальної швидкості.

5 причин для вибору спінбайка

Сайкл-аеробіка активно набирає популярності як у фітнес-індустрії, так і серед шанувальників домашніх тренувань. Відповідно, зростає і попит на спін-байки. Основними аргументами, що змушують зробити вибір на користь цього обладнання, є:

  1. Універсальність застосування. Такий тренажер підходить жінкам та чоловікам, досвідченим атлетам та новачкам. Його можна використовувати вдома, у фітнес-клубі, реабілітаційному центрі, на тренувальних базах та інших об'єктах.
  2. Варіативність тренувань. Особливості конструкції дозволяють виконувати на спін-байках вправи, спрямовані на розвиток витривалості, зміцнення м'язів, дихальної та серцево-судинної системи, а також на спалювання калорій та боротьбу із зайвою вагою.
  3. Відсутність обмежень. На спін-байку спортсмен може вибрати відповідне положення тіла, швидкість руху педалей і ступінь опору маховика, орієнтуючись виключно на власні фізичні можливості.
  4. Компактність розмірів. Сайкли займають відносно небагато місця за рахунок невеликої довжини близько 1,2-1,5 метра. Це робить їх чудовим вибором для малогабаритних приміщень, а також забезпечує зручність транспортування та зберігання.
  5. Автономність. Спін-байки є категорією механічних тренажерів. Більшість моделей не потребує підключення до електромережі. При необхідності їх можна встановити на балконі, на відкритому повітрі або в іншому місці, де відсутні розетки.

Як вибрати сайкл тренажер: основні критерії

Сьогодні на ринку представлені десятки моделей спін-байків на будь-який смак та бюджет. Щоб тренування на сайклі були максимально комфортними та ефективними, при виборі такого велотренажера потрібно уважно вивчити його основні характеристики.

  • Система навантаження. Ремінні моделі відрізняються простотою і часто використовуються вдома. Магнітні сайкли - найдорожчі та просунуті. Їх обирають професійні спортсмени. Універсальними вважаються колодкові або інерційні моделі, що пропонують ідеальний баланс високого навантаження та комфорту експлуатації.
  • Маса маховика. Чим більше її значення, тим паче плавний хід педалей і менше рівень шуму. Оптимальним вибором для домашнього використання є 11-15 кг. Для фітнес-залів та тренувальних баз вибирають сайкли з маховиком масою 18-20 кг та більше.
  • Вага користувача. Впливає на довговічність конструкції та безпеку тренувань. Основний орієнтир – вага найважчого користувача, до якого додають 20 кг. Домашні спін-байки зазвичай розраховані на 100-130 кг, а моделі для фітнес-клубів – на 150 кг та більше.
  • Ергономіка посадки. Комфорт користувача визначає тривалість та ефективність тренування. Кращий вибір - сайкл з регулюванням сидіння та керма по вертикалі та горизонталі. Це забезпечить зручність хвата та швидку зміну положення тіла.
  • Додаткові опції. Деякі спін-байки оснащуються інформаційним дисплеєм (швидкість, дистанція, підрахунок калорій), вимірювачем пульсу, тупліксами (фіксаторами ніг), транспортувальними роликами, компенсаторами нерівностей підлоги та іншими функціями.

Правильний вибір спін-байка – запорука безпеки, комфорту та високої результативності тренувань. Відповідальний підхід до купівлі тренажера дозволить легко досягти поставлених цілей, чи то розвиток витривалості чи боротьба із зайвою вагою!