Вибір орбітрека потребує ретельності. Від якості та надійності еліптичного тренажера залежить майбутнє самопочуття, здоров'я, фізична форма, комфорт тренувань, а відповідно бажання займатися на ньому.

Як правильно вибрати орбітрек для дому і не помилитися

Відповідаючи на запитання, як правильно вибрати еліптичний тренажер для дому, любителі та професійні спортсмени виділяють параметри, на які варто звернути увагу перед придбанням спортивного тренажера:

  • Довжина кроку. Вона залежить від моделі тренажеру. Середній показник для домашнього орбітрека – 40 см. Необхідність вивчити цей аспект зводиться до того, що якщо довжина кроку менше, ніж вам потрібно по зростанню, ефективність тренувань знизиться. Ви можете відчувати дискомфорт і болючі відчуття, так як навантаження розподіляється неправильно і не всі групи м'язів задіяні.
  • Q-фактор є позначенням відстані між педалям тренажера. Чим менший цей проміжок, тим коректніше та правильніше розподіляється навантаження на суглоби. Адже організм людини не пристосований для бігу чи спортивної ходьби із широко розставленими ногами.
  • Вбудований датчик пульсу дозволяє контролювати навантаження, ритм серця та своє самопочуття. Він розташовується на ручках конструкції.
  • Вага маховика впливає на діапазон навантажень. Чим він більший, тим вища ефективність тренувань. Завдяки великій вазі маховика можна значно збільшити масу м'язів.
  • Максимальна вага користувача на орбітреці. Такі тренажери витримують людину вагою 80-220 кг залежно від комплектації моделі. Орієнтуйтеся на те, скільки людей буде користуватися цим пристроєм.
  • Функціональність. Якщо ви збираєтеся використовувати це обладнання виключно як кардіотренажер, що дозволяє розслабитись, вибирайте прості моделі. Наявність додаткових функцій: підготовка індивідуальних програм, кілька швидкостей і т.д. необхідні лише в тому випадку, якщо ви активно використовуєте тренажер щодня і прагнете збільшити обсяг м'язів.
  • Дисплей тренажера відображає всі відомості про тип тренування, швидкість руху, навантаження, ритм серця. Від його яскравості та якості залежить зручність користування тренажером, у демократичних моделях використовується монохромний екран, у дорогих – сенсорний мультимедійний.
  • Програми тренувань дозволяють підібрати тип заняття, при якому ви досягнете найвиразнішого ефекту. Ви можете порівнювати результати, виставляти всі необхідні параметри, щоб тримати себе в тонусі.
  • Стійкість конструкції. Під час занять на тренажері він не повинен хитатися або ковзати по поверхні, на якій стоїть. А тим більше деформувати її або завдавати ушкоджень.
  • Наявність USB-порту та можливості підключення до інтернет-мережі дозволить слухати музику, дивитися фільми або користуватися соціальними мережами, щоб тренування стали веселішими та цікавішими.
  • При виборі орбітрека для дому варто зупинитися на компактній моделі, яка не займає багато місця і не потребує великого місця для зберігання.

Довжина кроку орбітрека

Довжина кроку це дуже важлива характеристика еліптичного тренажера. Її необхідно підбирати виходячи з вашого зросту. Нижче наведена таблиця з мінімально допустимою довжиною кроку та оптимальною довжиною кроку залежно від зростання користувача.

Зростання займається , м.

Мінімально допустима довжина кроку, см.

Оптимальна довжина кроку, см

До 1,55

28

30

1,55-1,6

30

33

1,6-1,65

33

35

1,65-1,7

35

40

1,7-1,75

35

40

1,75-1,8

37

40

1,8-1,85

38

45

1,85-1,9

40

45

1,9-1,95

45

50

Понад 1,95

48

51

 

каталог орбітреків для дому

 

Види орбітреків та їх особливості

За типом опору виділяють:

  1. Механічний орбітрек – за будовою нагадує принцип роботи велосипеда. Спеціальний ремінь, одягнений на маховик, передає зусилля на педалі, тобто ви рухаєте його, самостійно починаючи виконувати відповідні маніпуляції руками і ногами. Створення навантаження забезпечується гальмівними колодками, можливість плавної зупинки не перевантажує суглоби. Повна незалежність від електромережі.
  2. Орбітрек з магнітним навантаженням відрізняється безшумною роботою. Рівень сили опору регулюється наближенням або видаленням магнітів від маховика. Регулювання проводиться вручну, тип живлення – пальчикові батареї.
  3. Електромагнітний Орбітрек схожий на магнітний, тільки ступінь навантаження на ньому змінюється автоматично за допомогою вбудованого комп'ютера. Він пропонує спеціально розроблені програми тренувань, що дозволяють контролювати навантаження. Тип живлення – електромережа, батареї або вбудований генератор.

Не можна точно сказати, який орбітрек краще. Але більшість професійних спортсменів та тренерів рекомендують вибрати електромагнітні моделі у зв'язку з їхньою практичністю, зносостійкістю, багатофункціональністю та надійністю.

Вибір еліптичного тренажера повинен ґрунтуватися і на тому, яку суму ви готові вкласти у це придбання. Найдешевшими є механічні моделі, найдорожчими варіантами – електромагнітні. Також ціна залежить від виробника. Варто зазначити, що найбільш міцні та потужні тренажери виробляють у США. Орбітреки німецького та іспанського виробництва вражають великою кількістю нових функцій та неординарним стилістичним оформленням. Продукція від китайських компаній є прийнятною лише за наявності ліцензійних документів.

Вивчивши всі характеристики орбітреків, ви зможете визначитися з тим, який еліптичний тренажер вибрати для дому. Думки користувачів розходяться, на форумах можна знайти слова похвали та критики щодо кожного з них. Тому постарайтеся виділити всі значущі та потрібні для себе нюанси, визначтеся з цілями, яких ви хочете досягти. І тоді ви знайдете відповідь на питання, який купити орбітрек для себе та своєї сім'ї.

 

 

каталог орбітреків для дому