Домашній тренажер для імітації їзди на велосипеді розвиває витривалість та силу; змушує працювати м'язи преса, ніг, сідниць; зміцнює серце, судинну та дихальну системи; допомагає впоратися із зайвим жирком і накачати гарну попу. У статті ви знайдете рекомендації, як вибрати велотренажер для дому з огляду на цілі вправ, характеристики моделі, цінову категорію.

Як вибрати велотренажер

Як вибрати велотренажер з урахуванням цілей занять

Тренування на велотренажері дозволить досягти ефекту, за цілим рядом корисних для організму напрямків.

Зняти стрес, покращити загальний стан організму

Кручення педалей у домашній обстановці - відповідне рішення для людей на «сидячій роботі», які страждають від нестачі часу на фітнес у спортивному клубі, які бажають зняти нервову напругу. Вибирайте кардіотренажери з плавним ходом для максимального наближення до реальної прогулянки. Оцінка пройденої дистанції та швидкості, розробка власної програми тренувань, відтворення відеороликів та аудіозаписів зроблять заняття цікавішими.

Для схуднення

Як вибрати велотренажер для ефективного схуднення, моделювання фігури, підвищення результативності антицелюлітних програм? Помітне спалювання зайвих кілограмів дадуть регулярні вправи разом із дієтою. Висока вага маховика необов'язкова, тому що для схуднення найкращі тривалі аеробні навантаження, а не короткі інтенсивні.

Поправити здоров'я

Підійдуть моделі із датчиками пульсу, гнучкою системою регулювання, фіксацією результатів у журналі.

  • Відновлення рухової активності після травмування.
  • Боротьба із варикозним розширенням вен.
  • Профілактика проблем із серцем та судинами.
  • Зміцнення дихальної системи.
  • Реабілітація після інсульту.

Правильний вибір велотренажера для дому, на що звернути увагу при покупці

  1. Як підібрати велотренажер за вартістю. Визначтеся з необхідністю додаткових функцій та розваг, їх відсутність знизить ціну. Віддавайте перевагу надійності, наскільки можна вибирайте брендову модель.
  2. Датчики пульсу (дистанційні та контактні).
  3. Компактність. Відповідність виробу габаритам приміщення, можливість домашнього зберігання у складеному вигляді.Вибір велотренажера
  4. Зручність. Проведіть тест-драйв в магазині, щоб перевірити м'якість сидіння, якість ходу, стійкість, кріплення на педалях.
  5. Відповідність розмірів пристрою зростанню та вазі користувача, можливість регулювати висоту керма та сідла.
  6. Вибір велотренажера за типом гальмування: магнітний, колодковий, ремінний, електромагнітний.
  7. Тип конструкції: вертикальні, горизонтальні, портативні.

Тип створення навантаження

Велотренажери поділяються на кілька підвидів. Відмінність між ними полягає у системі навантаження.

Ремінні

Модель із механічною системою гальмування. Еластична стрічка (ремінь) перешкоджає руху махового колеса. Натяг регулюється ручкою. Переваги: ​​простота експлуатації та ремонту, демократична ціна, гідна працездатність. Недоліки: шум, малоінформативний комп'ютер-датчик, відсутність плавного ходу, розхитування деталей при інтенсивному використанні. Підходить для загальнозміцнювальних тренувань. Якщо потрібно суворе відстеження стану організму та результатів, доведеться вибрати домашній велосипед із більш «просунутими» функціями.

Інерційні (колодкові)

Маховик із педалями гальмують спеціальні колодки. Плюси: відчуття наближені до реальної їзди. Широкий діапазон навантажень, що підходить для серйозних спортсменів. Мінуси: шум, масивність, складний ремонт та обслуговування, висока ціна, відсутність компактного зберігання (не розуміються).

Магнітні та електромагнітні (підключаються до електромережі)

Принцип гальмування вплив на маховик магнітним або електромагнітним полем. Переваги: ​​відсутність шуму, м'який хід, багатофункціональний комп'ютер, точне регулювання навантаження, тривала безремонтна експлуатація (немає сильного механічного тертя), компактність. Недоліки: висока ціна, витрати електроенергії (при експлуатації велоергометрів).

Який велотренажер вибрати для дому за типом конструкції

Горизонтальні

Зручне сидіння зі спинкою, що регулюється кут посадки. Поручні з боків з кнопками керування та датчиками пульсу. Задіяні м'язи ніг, хребет та спинні м'язи розслаблені. Підходить для користувачів із захворюваннями та травмами кульшових суглобів, зайвою вагою.

Вертикальні

Розташування сидіння, педалей, кермо класичне. Конструкція повторює велосипед, під час «їзди» задіяні ті самі м'язи, що й під час прогулянок двоколісним другом. Користь велотренажера з вертикальною посадкою можна порівняти з їздою на велосипеді.

Портативні

Складаються із педалей, блоку гальмування, комп'ютера. Вправи доступні людям похилого віку, які розробляють нижні кінцівки після інсульту або травми.

Знання про те, який велотренажер вибрати, зробить тренування максимально ефективними, безпечними та комфортними.